Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Centrum pro otevřenou kulturu vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Infocentrum bude na konci roku dočasně uzavřeno
více informací

Turistické informační centrum vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

15. 11. 2017

19:00

60,- Kč

Klub 29

Autorské čtení dvou zástupců edice Polabští básníci, která prezentuje básnickou tvorbu autorů spjatých s Polabím. Jako první svoji poezii představí Miloš Kim Houdek a Pavel Zdražil. Hudební doprovod zajistí hráčka na basovou flétnu Zuzana Praislerová.

Miloš Kim Houdek ( *1944, Kolín) je grafik, fotograf, galerista, organizátor a přední osobnost kolínského kulturního života. Od roku 1988 provozuje Malou Galerii Na hradbách, která se zaměřuje především na prezentaci konceptuálního umění. Stál u zrodu několika významných kolínských festivalů (Funkeho Kolín, Kašparův mimoriál), spoluzakládal Polabskou kulturní nadaci. V jeho díle se významně prolíná výtvarné umění s hudbou a poezií. Jeho výtvarné i básnické práce jsou plné imaginativních obrazů a symbolů a hluboké spirituality.

Pavel Zdražil (*1965, Městec Králové) nejprve působil jako učitel hudebně-dramatického oboru v Lidové škole umění v Nymburce. V roce 1987 se přestěhoval do Prahy, kde prošel různými povoláními (noční hlídač hvězdárny a muzea, prodavač knih, uklízeč domovních chodeb, topič, štukatér). V současné době žije v hájovně u lesa na venkově a věnuje se převážně psaní, bylinkářství, chovu koz, pozlacování a autorskému čtení. Časopisecky publikoval např. v Iniciálách, Literárních novinách, X-INK magazine, Salonu Práva. Své texty četl v rozhlase (ČRo Praha, Rádio Limonádový Joe, Rádio 1) a na klubových večerech. Spolupracoval s literárními časopisy Iniciály a Revímítink.

Vstup: 60 Kč