Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

15. 11. 2017

19:00

60,- Kč

Klub 29

Autorské čtení dvou zástupců edice Polabští básníci, která prezentuje básnickou tvorbu autorů spjatých s Polabím. Jako první svoji poezii představí Miloš Kim Houdek a Pavel Zdražil. Hudební doprovod zajistí hráčka na basovou flétnu Zuzana Praislerová.

Miloš Kim Houdek ( *1944, Kolín) je grafik, fotograf, galerista, organizátor a přední osobnost kolínského kulturního života. Od roku 1988 provozuje Malou Galerii Na hradbách, která se zaměřuje především na prezentaci konceptuálního umění. Stál u zrodu několika významných kolínských festivalů (Funkeho Kolín, Kašparův mimoriál), spoluzakládal Polabskou kulturní nadaci. V jeho díle se významně prolíná výtvarné umění s hudbou a poezií. Jeho výtvarné i básnické práce jsou plné imaginativních obrazů a symbolů a hluboké spirituality.

Pavel Zdražil (*1965, Městec Králové) nejprve působil jako učitel hudebně-dramatického oboru v Lidové škole umění v Nymburce. V roce 1987 se přestěhoval do Prahy, kde prošel různými povoláními (noční hlídač hvězdárny a muzea, prodavač knih, uklízeč domovních chodeb, topič, štukatér). V současné době žije v hájovně u lesa na venkově a věnuje se převážně psaní, bylinkářství, chovu koz, pozlacování a autorskému čtení. Časopisecky publikoval např. v Iniciálách, Literárních novinách, X-INK magazine, Salonu Práva. Své texty četl v rozhlase (ČRo Praha, Rádio Limonádový Joe, Rádio 1) a na klubových večerech. Spolupracoval s literárními časopisy Iniciály a Revímítink.

Vstup: 60 Kč