Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

16. 12. 2017

13:00

zdarma

VÁNOČNÍ BLEŠÍREK

epesní dárky, laskominy, blešák, burza vinylů, divadlo, koncert, tombola, večírek...

Divadlo 29

Prosinec v Divadle 29 bez Blešírku si dokáže představit už jen málokdo. Naštěstí se touto představou trápit netřeba. Blešírek bude! Letos navíc opět expandujeme do prostor Galerie města Pardubic na příhrádku. Krom tradičně-netradičních pokladů ze skříní, kuchyní, dílen, půd a zpod postelí, se opět můžete těšit na pro oko i dotyk náramné, papírem vonící autorské kousky (nakladatelství Bylo nebylo, Upupaepop), neokoukané slušivé nezbytnosti (Terra Incognita, Jeden a půl holky), charismatické roboty (nikoli kuchyňské) nebo burzu vinylů a letos dokonce i kol od Rekol. Chybět nebude punč a jiné laskominy (Café Robinson) a k tomu nemálo epesních a občas i nečekaně objevných dárků. K tomu všemu jako vždy hutný doprovodný program pro malé i velké.

Doprovodný program:

13:00 - 15:00 Animovaný bujón / laboratoř Bujón - Divadlo 29
Otevřená animační dílna pro malé i velké v Laboratoři Bujón Divadla 29. Nevaříme z vody, mísíme barvy, tvary, fantazii a oživujeme neživé. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, uši i nos. 15:00 Divadlo Kaká: Vánoční příběh / Klub 29 Autorská pohádka o českých tradicích Divadla Kaká čili Štěpánky Vanické a Jany Kollertové, absolventek alternativního a loutkového divadla na DAMU v Praze. Jejich Vánoční příběh se celý odehrává v jednom domě, kde žije velká rodina. Čtyři okna, čtyři příběhy. Poetická pohádka plná koled se opírá o původní české tradice, jež jsou na pozadí jednotlivých příběhů. Rodina se v průběhu pohádky mění v postavy z Betléma, který se nám postupně před očima vyobrazuje.

16:00 Ozvěny Anifilmu 2017: Tvorba dětem / laboratoř Bujón - Divadlo 29
Výběr krátkých animovaných filmů z letošního festivalu Anifilm 2017 věnované mladým divákům od 6 let. Příběhy zvířatek, ale i jiných nečekaných hrdinů, kteří zažívají roztodivná dobrodružství. Nachází odvahu (Plody mraků, zvláštní uznání poroty Anifilmu), nové kamarády (Ptáček a housenka) nebo své místo ve společnosti (Domek). Někdy jde ve filmech ale jen o prostou radost z pohybu a obživnutí (283 žab) a o hru s prostorem a geometrií (Kout, Modulátorie).

18:30 Tesa Tarčáková: Sen (vernisáž výstavy) / Klub 29
Zahájení výstavy maleb a ilustrací Tesy Tarčákové a tradiční blešírková tombola.

20:00 Ventolin / Klub 29
Je snadné být dnes smutný a uzavírat se. Nejistota je uvnitř i venku. Analogově dobře naladěná veličina tuzemské disco vědy David Doubek alias Ventolin proti tomu na svém novém albu Vitajte protestuje. Projekt Ventolin vznikl v roce 2007 jako boční „odpočinkový“ projekt, velmi záhy se však dostal do povědomí na místní klubové scéně. K živému hraní používá David Doubek staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna a italského a indického disca z 80. let. Přitahuje ho analogová rozladěnost, šum, rozkolísanost a nedokonalost. Vitajte je písničkové album, které vychází pět let od úspěšného debutu Totem. Zvukově Ventolin na novince své elektronické základy posunul dál k anarchičtějšímu a živějšímu zvuku. Deska obsahuje hodně elektronicky znějící písničky, tepající bicí automaty a acidové linky, ale i věci skoro kapelové, s kytarami a živými bicími.