Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Centrum pro otevřenou kulturu vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Infocentrum bude na konci roku dočasně uzavřeno
více informací

Turistické informační centrum vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

21. 12. 2017

18:00

zdarma

ANILAB: VELKÁ ZIMNÍ PREMIÉRA & AŽ NA SEVERNÍ PÓL

premiéra krátkých filmů vytvořených dětmi v rámci...

Divadlo 29

Premiéra krátkých animovaných filmů vytvořených dětmi v rámci podzimních kurzů animace v laboratoři Bujón Divadla 29. Ve třech tvůrčích týmech děti objevovaly, kam až sahají možnosti animace, experimentovaly s tradičními technikami, vymýšlely příběhy, sbíraly inspirace, zkoumaly hranice své fantazie. Velká premiéra malých filmů od malých velkých tvůrců pouze v Divadle 29 doplněná animovaným zákuskem pro všechny.

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól (Tout En Haut Du Monde, 2015) natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se dříve podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011).

Hrdinkou příběhu je patnáctiletá Saša, dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století, která sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka ztraceného bůhví kde během své cesty na severní pól. Saša chce jít v jeho šlépějích, což její rodiče, kteří jí už začali sjednávat svatbu, vůbec neschvalují. Saša se však rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Olukina nalézt... i kdyby měla dojít až na severní pól.

Film uvádíme v českém dabingu.

Tout en haut du monde, režie: Rémi Chayé, Francie, 2015, 81 min.