Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

21. 12. 2017

18:00

zdarma

ANILAB: VELKÁ ZIMNÍ PREMIÉRA & AŽ NA SEVERNÍ PÓL

premiéra krátkých filmů vytvořených dětmi v rámci...

Divadlo 29

Premiéra krátkých animovaných filmů vytvořených dětmi v rámci podzimních kurzů animace v laboratoři Bujón Divadla 29. Ve třech tvůrčích týmech děti objevovaly, kam až sahají možnosti animace, experimentovaly s tradičními technikami, vymýšlely příběhy, sbíraly inspirace, zkoumaly hranice své fantazie. Velká premiéra malých filmů od malých velkých tvůrců pouze v Divadle 29 doplněná animovaným zákuskem pro všechny.

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól (Tout En Haut Du Monde, 2015) natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se dříve podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011).

Hrdinkou příběhu je patnáctiletá Saša, dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století, která sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka ztraceného bůhví kde během své cesty na severní pól. Saša chce jít v jeho šlépějích, což její rodiče, kteří jí už začali sjednávat svatbu, vůbec neschvalují. Saša se však rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Olukina nalézt... i kdyby měla dojít až na severní pól.

Film uvádíme v českém dabingu.

Tout en haut du monde, režie: Rémi Chayé, Francie, 2015, 81 min.